fbpx

Doğal Yaşam Sevenlere 5 Modern Taş Ev Örneği

  • 2 sene önce
  • 1
Doğal Yaşam Sevenlere 5 Modern Taş Ev Örneği

Taş ev, şehrin gürültü kirliliği ve hayatın hızlı akışından yorulan herkesin hayalini kurduğu ve kavuşmak istediği bir yaşam tarzıdır. Birçok hayalin başrolü olan bu mimari doğallığı ve modern çizgi ile de inşa edilebilmesi ile estetik görünüşlü taş evleri örneklerini oluşturmaktadır. İnsanların barınmak için ev inşa etmeye başladıkları günden günümüze kadar var olan ve temel özelliklerini neredeyse hiç kaybetmeyen bu yapı biçimi günümüzde de çokça tercih edilir hale gelmiştir. Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında en popüler seçenekler aşağıda detaylı olarak listelenmiştir.

  • Koyu renkli taşlardan oluşan gizemli modern taş evler
  • Açık tonlarla gözleri kamaştıran modern taş evler
  • Cam kapı ve pencereleriyle estetik haz uyandıran modern taş evler
  • Zıtların birbiriyle uyumunu en iyi şekilde gösteren modern taş evler
  • Hem klasik hem modern Amerikan tarzı taş evler

Gerek doğallığı gerekse kendilerine has dokularıyla tercih edilirliği her geçen gün artan taş evler günümüz mimari trendlerine uyum sağlayacak şekilde geliştirilmeye de uygundur. Taş ev tasarımları birçok modele sahiptir. Ülkemizde çok uzun yıllardır doğal taş ev kullanımı oldukça yaygındır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kesme taş evler kullanılmaktayken kırma taş ev modeli ise daha çok güneyde yer alan bölgelerde kullanılmaktadır. Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği içerisinden bölgenin iklimine uygun modeller tercih edilmelidir. Çok sıcak ve çok soğuk bölgelere göre koyu renkli veya açık renkli olma durumu değerlendirilmelidir. Ev modeli seçiminde de bölgenin yapısına, kültürüne ve ekonomik özelliklerine bağlı olarak taş seçimi yapılmalıdır. Bölgenin özelliğine uygun bir malzeme seçimi ile mimari uyum yakalanmaktadır.

Bu yazımızda doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği sizler için derlenmiştir.

Koyu Renkli Taşlardan Oluşan Gizemli Modern Taş Evler

Bir taş ev hayal ettiğinizde kendinizi koyu renklerin hakimiyetinde olan ve etrafını ağaç ile bitkilerin süslediği bir modern taş ev içinde görüyorsanız, bu tür sizin için en uygun modern taş ev modeli olacaktır. Siyah, koyu kahverengi ve gece mavisi renklerinden oluşan evler, fazla insan tarafından tercih edilmemesine rağmen diğer ev modellerine kıyasla asil ve gizemli dururlar. Özellikle doğal yaşam içerisinde yer alan koyu renkli evler, çevresini kaplayan yeşil rengine ilginç bir uyum sağlar. Bu uyumu başka bir ev modelinde yakalamak zordur, bu yüzden koyu renkli modern taş evler özeldir. Ayrıca koyu renklerin güneş ışığını diğer renklere kıyasla içine daha çok çekmesinden kaynaklı olarak koyu renk taşlardan inşa edilmiş modern taş ev modelleri kışın daha sıcak olur.

koyu_renk_tas_evler

Açık Tonlarla Gözleri Kamaştıran Modern Taş Evler

Ağaçlar ve çiçeklerle kaplı doğal yaşam içinde yer alan evinizin, çevresine iltifat edecek renklerde olmasını istiyorsanız açık tonlarda bir modern taş ev tercih edebilirsiniz. Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında yerini alan açık renkli taş evler en çok tercih edilen tasarımlar arasındadır. Açık renkli modern taş evler, beyaz ve sarının çeşitli tonları ile birlikte yeşil, mavi ve kırmızının açık tonlarını içerisinde bulundurabilir.

Gri ve bej renkler de bu tür modern taş ev modellerinde yer alabilir. Bu tür evlerde kullanılan taşlar; kalker, nahit, granit dahil olmak üzere çeşitli taşlardan yapılmış olabilir. Bu modern taş ev türü, açık tonların buluştuğu duvarlarıyla sizi ferahlatacak ve doğal yaşamı daha çok takdir etmenizi sağlayacaktır. Bakımlı ve özenli bir peyzaj çalışması ile doğa ile açık renk taş ev mimarisi bütünleşerek huzurlu bir ortam oluşturmaktadır.

acik_tonda_tas_evler

Cam Kapı ve Pencereleriyle Estetik Haz Uyandıran Modern Taş Evler

Renkler her ne kadar modern taş evlerinde oldukça önemli faktörler olsalar da bir taş evi modern yapan nokta mimarisidir. Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği olarak son zamanların en popüler modern taş ev modellerinden biri de büyük cam pencereler ile süslenen taş evlerdir. Bu tarz evler, sadece evinizin iç mimarisini öne çıkarmakla kalmaz aynı zamanda evinizin manzarasını da sizin için gözler önüne taşır. Taş evinizin içerisinde kalacak herkesin fazlasıyla keyif alacağı bir özellik taşırlar. İstediğiniz doğal yaşam ile iç içe olmak ise, camla kaplı modern taş ev seçenekleri bunun için en uygunu olacaktır. Cam kapı ve yüksek pencere kullanımı mimari tasarımı daha ön plana çıkarmakta ve modern bir çizgi yakalamaktadır.

Dış cephe görüntüsünde kullanıldığı gibi iç mekân tasarımında da cam kullanımı oldukça şık bir görüntü yakalamayı sağlamaktadır. Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında en modern tasarımlardan biri olan cam kapı ve yüksek pencere modeli hem iç hem de dış tasarımda bir bütün oluşturmaktadır. Görsel açıdan doku uyumu ve yumuşak tasarım olduğu için de aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

estetik_tas_evler

Zıtların Birbiriyle Uyumunu En İyi Şekilde Gösteren Modern Taş Evler

Modern taş ev modelinizin koyu renk ağırlıklı mı yoksa açık renklerde mi olacağına karar veremediniz mi? O zaman neden ikisini beraber kullanmıyorsunuz? Zıt renkleri beraber kullanarak modern taş ev modelinize estetik bir haz kazandırabilirsiniz. Zıt renklerin uygun şekilde kullanıldığında birbirilerine oldukça uyum sağladığını hem fotoğrafçılıkta hem de modada sıkça görüyoruz. Mimaride de zıt renklerin itiraz edilemez uyumu her alanda kendini gösteriyor. Sizin de modern taş ev modelinizin siyah ve beyaz kontrastı içerisinde göz alıcı bir ev olmasını istemez misiniz?

Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında zıtlık ile yakalanan ahenk dengesi de yer almaktadır. Alakasız ve rastgele bir uyum yerine dengeli bir uyumdur. Farklı renkleri bir arada dengeli kullanabilmek modern mimarinin ve sanatsal bakış açısının kazandırdığı önemli bir durumdur. Bu sayede her tasarım kendine özgü olabilmekte ve eşi bulunmamaktadır. Sıradanlık istemeyenler ve çarpıcı mimari tasarımları sevenler için vazgeçilmez bir tasarım örneğidir.

kontrast_tas_evler

Hem Klasik Hem Modern Amerikan Tarzı Taş Evler

Amerikan tarzı taş evler, doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında en bilinen tasarımdır. Oldukça klasik ve bilinen bir model olsa da eskimeden günümüze taşınabilmiş eşsiz bir modern taş ev seçeneğidir. Amerikan tarzı evler, Amerikan dizilerinde sıkça gördüğümüz geniş bir mutfak, mutfakla birleşik bir salon ve üst katı bulunan bir ev planına sahiptir. Eğer kendinize geniş fakat olabildiğince modest duracak bir ev arıyorsanız Amerikan tarzı taş evler size göre olabilir. Ayrıca Amerikan tarzı modern taş ev modellerinin sahip olduğu özel garaj ile arabanız varsa onu doğal yaşam içerisine park etmek zorunda kalmayacak ve hem çevrenize hem de kendinize yarar sağlayacaksınız.

Doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği arasında en çok tercih edilen model olmasının etkilerinden birisi de yeşil ve büyük bir bahçeye sahip olma arzusudur. Amerikan tarzı evlerde en çok sevilen özelliklerden birisi de evin çatısının tuğla kaplı olabilmesidir.

geleneksel_ve_modern_tas_evler

Bu yazımızda sizlere doğal yaşam sevenlere 5 modern taş ev örneği hakkında her şey hakkında bilgi verdik. Bir önceki yazımıza https://tasevturkiye.com/2021/01/21/tas-ev-yapimi-hakkinda-her-sey/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Teklif Al

GÖNDER
close-link